وهابیت با سرگرم کردن کاربران درصدد اجرایی کردن اهداف منحط خود است
50 بازدید
موضوع: ادیان و مذاهب
مصاحبه کننده : خبرگزاری قرآنی ایکنا
محل مصاحبه : تلفنی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت اینترنتی ایکنا
تاریخ نشر : Apr 7 2010 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۸۹   ۱۴:۴۹    شماره‌ خبر : 558884
جنگ نرم عليه تشيع در فضای مجازی/ 69
وهابيت با سرگرم كردن كاربران درصدد اجرايی كردن اهداف منحط خود است

گروه فضای مجازی: به اعتقاد يك مدرس حوزه علميه قم، بايد هدف اصلی وهابيت را به جوانان يادآوری كرد؛ بدين معنی كه دعواهای وهابيت در اينترنت بر سر مسائلی؛ چون توسل، شفاعت و... جز ابزاری برای سرگرم كردن مسلمانان برای اجرايی كردن اهداف منحط و پوچش نيست.

حجت‌الاسلام و المسلمين «محمد خوش‌نظر»، مدرس حوزه علميه قم و بلاگر، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، با بيان اين‌كه جنگ نرم، جنگی غير نظامی است كه افكار و بينش مخاطبان را تحت تأثير قرار می‌دهد، گفت: به عبارتی جنگ نرم فعاليتی برای تخريب يك فكر، مذهب و... است؛ با اين وجود بايد گفت جنگ بين حق و باطل چه به صورت سخت و چه به صورت نرم از ابتدای تاريخ تاكنون وجود داشته است.

وی ادامه داد: باطل هميشه سعی دارد جای خود را با حق عوض كرده و لباس حق را بپوشد تا حق‌جويان به بيراهه بروند، حال تشخيص حق از باطل در گرو در نظر داشتن حق تعالی و رعايت قواعد حق‌جويانه و الهی است؛ در جدال فكری و تبليغاتی بين حق و باطل هميشه يك طرف به خدا نزديك‌تر است؛ بنابراين فردی كه به خدا نزديك‌تر است، حق، و آن‌كه دورتر است، باطل، و اين قاعده در تمام نظام‌های حق و باطل وجود دارد.

اين كارشناس فضای مجازی افزود: در مكه، پيامبر(ص) دعوت به خدای يكتا می‌كرد در حالی كه معاويه دعوت به خدايان متعدد می‌كرد، انسان عاقل، يكتاپرستی را می‌پذيرد، بعد از رحلت پيامبر(ص) نيز همواره جنگ نرمی بر سر جانشينی ايشان وجود داشت.

وی اضافه كرد: در جنگ نرم بين امير‌المؤمنين(ع) و معاويه نيز به خوبی می‌توان نزاع بين حق و باطل را ديد و امروز كسانی كه از اهل سنت، هم معاويه و هم اميرالمؤمنين(ع) را اهل بهشت می‌دانند، حاضر نيستند اين قضاوت و تشخيص را انجام دهند.

اين مدرس حوزه علميه قم در ادامه با بيان اين‌كه چنانچه قواعد حق‌جويانه را به كار ببنديم، می‌توانيم حق را از باطل بشناسيم، افزود: اهل سنت می‌دانند كه وهابيت ابزاری در دست صهيونيست و آمريكاست؛ چراكه وهابيت يك مذهب ساختگی توسط آل وهاب است، امروز جوانان عربستانی می‌دانند كه آل سعود و آل وهاب دو بازوی آمريكا برای چپاول كشورهای اسلامی هستند.

خوش‌نظر اضافه كرد: جوانان كشورهای عربی از خود می‌پرسند كه حكامی كه بر آن‌ها حكومت می‌كنند و هزينه مفتی‌های فتنه‌انگيز را می‌دهند، با كدام انتخابات يا حكم الهی به حكومت رسيده‌اند و اين مسائل در سايت‌ها و وبلاگ‌های آن‌ها مطرح است، آن‌ها می‌پرسند آيا اسلام به آن‌ها اجازه تفرقه‌افكنی بين مسلمانان را داده و چرا به جای تلاش برای مبارزه با صهيونيست و آزادی قدس با تشيع می‌جنگند؟!

اين كارشناس قرآنی تصريح كرد: بنابراين در حال حاضر در فضای مجازی اين مسائل نيز مطرح می‌شود و ترس و عصبانيت وهابيت نيز به همين دليل است و با اين نگاه در فضای مجازی فعاليت می‌كند؛ چراكه دير نيست جوانان به دروغ‌های آنان پی ببرند و عصبانيت آل وهاب نيز به دليل بيداری جوانان است و برای خنثی‌سازی جوانان تلاش می‌كنند.

وی متذكر شد: اگرچه تبليغات وهابيت در فضای مجازی بسيار زياد است و برخی از سايت‌های آن‌ها 9 ميليون صفحه دارد، ولی چنانچه اين خانه عنكبوتی فرو بريزد، خواهيم ديد كه چيزی پشت آن نيست!

وی درباره بهترين راه مقابله با وهابيت در اينترنت گفت: در فضای مجازی در ابتدا بايد پاسخ‌گويی قوی داشته باشيم و از آن مهم‌تر نيز بايد نقطه اصلی را به جوانان يادآوری كرد؛ بدين معنی كه به جوانان نشان بدهيم كه دعواهای وهابيت در اينترنت بر سر مسائلی؛ چون توسل، شفاعت و... هيچ چيز جز ابزاری برای سرگرم كردن مسلمانان برای اجرايی كردن اهداف منحط و پوچ نيست.

اين بلاگر روحانی با اشاره به اين‌كه امروز طرح اين مباحث در مراسم حج و فضای مجازی و... فايده‌ای برای اهل سنت و تشيع ندارد، افزود: جای اين‌گونه مباحث در مكان‌های علمی است و هدف از طرح اين مباحث تفرقه‌افكنی در بين مسلمانان است.

خوش‌نظر در ارزيابی خود از مقابله با وهابيت در فضای مجازی به خبرنگار ايكنا گفت: متأسفانه تبليغات ما در اين زمينه ضعيف است و فعاليت‌مان نسبت به آن‌ها كم؛ چراكه آن‌ها امكانات زيادی دارند، ولی با اين وجود جای خوشبختی است كه حق هر چقدر هم اندك باشد، پيروز می‌‌شود.

اين مدرس حوزه علميه قم برای بخش‌های دولتی و غير دولتی وظايفی را در اين جنگ محتمل دانست و گفت: بخش‌های دولتی بايد زمينه را فراهم كنند و امكانات را برای بخش‌های فرهنگی؛ مثل حوزه، دانشگاه و دفتر تبليغات ايجاد كنند.

وی با بيان اين‌كه دولت بايد زيرساخت‌هايی به لحاظ سخت‌افزاری برای ورود به اين جنگ آماده كند، گفت: اين زيرساخت‌ها نيز بايد هدايت شده باشد به اين معنی كه زيرساخت‌های بيشتری در اختيار نيروهای فرهنگی و متخصص قرار گيرد تا بتوانند هرچه بهتر برای مقابله با اين جنگ آماده شوند.

وی در پايان يادآوری كرد: جوانان نيز بايد متوجه اين موضوع باشند كه اگرچه مباحث زيادی از سوی وهابيت در اينترنت مطرح می‌شود، ولی عملاً تمامی اين شبهات در خود وهابيت نيز وجود دارد؛ مثلاً وهابيت به موضوع توسل در تشيع ايراد می‌گيرد، در حالی كه خودشان توسلات فراوانی دارند؛ بنابراين اگر علمای وهابی با اين مسائل منصفانه برخورد كنند، متوجه حقيقت خواهند شد و من معتقدم طرح چنين بحث‌هايی در حوزه عمومی برای مسلمانان فايده‌ای ندارد و بايد مسلمانان را برای مبارزه با آمريكا و صهيونيست تجميع كرد.

 

آدرس اینترنتی