فرقه‌ای که نان‌خور استعمار باشد، مدافع آنها خواهد بود
52 بازدید
موضوع: ادیان و مذاهب
مصاحبه کننده : خبرگزاری فارس
محل مصاحبه : تلفنی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : اینترنت
تاریخ نشر : Nov 22 2009 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

خبرگزاري فارس: يك كارشناس پاسخگويي به شبهات وهابيت گفت: تعجبي ندارد كه وهابيت، مدافع منافع استعمار باشد. چرا كه وهابيون، نان‌خور استعمار هستند.

حجت‌الاسلام محمد خوش‌نظر در گفت‌وگو با خبرنگار آئين و انديشه فارس، با اشاره به بيانيه اخير وهابي‌هاي سعودي عليه شيعيان گفت: استعمارگران و ابرقدرت‌هاي حيله‌گر، همواره براي ايجاد تفرقه، فتنه و تسلط فكري بر ملت‌ها، از انحرافات فكري و جهالت عده‌اي از افراد صاحب نفوذ بهره‌برداري مي‌كنند. 

وي با اشاره به شكل‌گيري فرقه ضاله وهابيت ادامه داد: جاسوسان كاركشته استعمار در عربستان، پيروان خشك‌سر و بي‌منطق «ابن تيميه» را شناسايي و حمايت كردند تا فرقه خونريز و گمراه وهابيت ايجاد شود و به وسيله اين فرقه و فرقه‌هاي ديگر، جهان اسلام را براي ساليان متمادي تحت سلطه و چپاول قرار دهند. 
اين كارشناس علوم ديني با تأكيد بر اينكه امروزه، وهابي‌ها شيعه را به صفويه و مجوسيت منتسب مي‌كنند، ادامه داد: در وراي اين اتهام، اين حقيقت افشا مي‌شود كه منشأ وهابيت در دوره صفويه و براي جلوگيري از گسترش تشيع بوده است. 
خوش‌نظر ادامه داد: در دوره صفويه، جاسوسان دولت‌هاي استعماري، از يك طرف صفويه را تشويق به جنگ با عثماني مي‌كردند و از طرف ديگر، فرقه‌اي مانند وهابيت را براي تضعيف حكومت، در بين اهل سنّت تأسيس كردند تا موانع غارت مسلمانان از بين برود. 
اين كارشناس مركز ملي پاسخگويي به سئوالات ديني، تشيّع واقعي را تشيّع سلمان فارسي دانست و افزود: سلمان، خار چشم بني‌اميه بود و مفتخر به دريافت مدال «سلمانُ منّا اهل البيت» از طرف پيامبر شد. 
اين كارشناس علوم ديني با بيان حديث «الاسلام يجب ما قبله» اظهار داشت: وهابي‌ها كينه اهل بيت را در دل دارند و به همين دليل پيروان راستين آنها را به مجوسيت پيوند مي‌دهند، غافل از اينكه اسلام گذشته را نفي مي‌كند. 
خوش‌نظر با تأكيد بر اينكه در مسلمان‌ بودن صحابه‌اي مانند سلمان فارسي ذره‌اي ترديد وجود ندارد، افزود: البته اسلام منفعت‌جويانه بني‌اميه مردود است. دشمني با اهل‌بيت (ع)، داشتن بغض از صحابه و كشتن امام حسين (ع) نشان‌دهنده اسلام ظاهري بني‌اميه است. 
اين كارشناس پاسخگويي به شبهات وهابيت، وهابي‌ها را از افشا شدن حقايق تاريخي، اعتقادي و حاكم‌شدن دليل و برهان، هراسناك دانست و افزود: وهابي‌ها همواره از بحث دوستانه و منطقي فرار مي‌كنند و متوسل به تكفير و تبليغات وسيع بر ضدشيعيان مي‌شوند و زمينه تفرقه، ارعاب، ترور و قتل عام شيعيان را فراهم مي‌كنند. 
خوش‌نظر ادامه داد: وهابي‌ها، هم با شيعيان و هم با اهل سنّت مخالف هستند. آن‌ها هيچ‌يك از مظاهر اسلامي را قبول ندارند و به اسم قرآن، كمر به نابودي قرآن بسته‌اند. 
وي با بيان اينكه اهل سنت نيز از فقه اهل‌بيت (ع) استفاده مي‌كنند، تصريح كرد: اهل تسنن نيز مانند شيعيان به اهل‌بيت علاقه دارند و به آنها احترام مي‌گذارند، اما وهابي‌ها فقط به ظواهر قرآن بر اساس فهم ناقص خود تكيه مي‌كنند. 
خوش‌نظر، بي‌منطقي‌ها، افراط‌گري‌ها و جمود فكري وهابيت را موجب جدايي جوانان عربستان از اين فرقه دانست و عنوان كرد: گرايش جوانان عربستان به مذهب اهل‌بيت (ع) موجب عصبانيت عده‌اي از وهابي‌ها شده است، البته تعجبي هم ندارد، چون وقتي كسي نان‌خور استعمار باشد، ناخودآگاه مدافع منافع آن‌ها نيز خواهد شد. 
وي ادامه داد: امروزه، جوانان عربستان، اسلام واقعي را اسلامي مي‌دانند كه در مقابل آمريكا و صهيونيست‌ها بايستد، نه اينكه با آنها سازش كند و باعث ايجاد تفرقه بين مسلمانان شود. اگر جوانان عربستان بدانند كه آمريكا و اسرائيل از آستين خادم‌الحرمين و دولت يمن بيرون آمده است، لحظه‌اي در خيانت آنها ترديد نخواهند كرد. 
اين كارشناس پاسخگويي به شبهات وهابيت، با بيان اينكه جوانان عربستان از اين كه تاكنون علماي سعودي حركتي بر ضدصهيونيسم نكرده‌اند، متعجب هستند، افزود: اين جوانان تعجب مي‌كنند كه چرا دولت‌مردانشان، در جدال با دولت‌هاي مسلماني مانند ايران، فلسطين، لبنان و افغانستان هستند و تعجب مي‌كنند كه چرا دشمن واقعي به ورطه فراموشي سپرده شده است. 
خوش‌نظر، پيروزي انقلاب اسلامي و سرنگوني رژيم پهلوي را خط بطلاني بر اتهام حمايت ايران از تحركات ضدشيعي و پشتيباني از صهيونيسم دانست و تصريح كرد: شيعه، به عنوان يك مكتب ضداستعماري و ضداستكباري، برگرفته از تعاليم اهل بيت (ع) شناخته و موجب گرايش جهانيان به تشيع شد. 
وي ادامه داد: اين موضوع، هم به ضرر ابرقدرت‌هاي استكباري است و هم به ضرر نوكران آن‌ها، به همين دليل به صراحت افتاده‌اند و شيعه‌هراسي را در كشورهاي عربي تبليغ مي‌كنند. همان طور كه آمريكا و اسرائيل، ايران‌هراسي را در دنيا تبليغ مي‌كنند. 
خوش نظر، اعلام آمادگي علماي شيعه براي حفظ وحدت و رفع سوء تفاهم‌ها و مناظره با علماي وهابي را يك فرصت عنوان كرد و ادامه داد: اگر علماي وهابي در مسلماني خود صادق و خواهان روشن‌شدن حقيقت براي همگان باشند و از حق و حقيقت گريزان نباشند، اين فرصت و درخواست مناظره را رد نخواهند كرد. 

 

آدرس اینترنتی