پیام ماه رمضان پیروی از ولایت است
57 بازدید
موضوع: الهیات و معارف اسلامی
مصاحبه کننده : خبرگزاری فارس
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : اینترنت
تاریخ نشر : Sep 21 2009 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

خبرگزاري فارس: خوش‌نظر با اشاره به ولادت امام‌حسن (ع) و شهادت علي (ع) در ماه مبارك رمضان گفت: اين دو مناسبت ويژه، پيروي از ولايت را به ما يادآوري مي‌كند.

پيام ماه رمضان پيروي از ولايت است

حجت‌الاسلام محمد خوش‌نظر در گفت‌وگو با خبرنگار آئين و انديشه فارس، با اشاره به پايان ماه مبارك رمضان و اتمام بركات ويژه اين ماه گفت: ماه مبارك رمضان با تمام خوبي‌ها و ارزش‌هاي بي‌شمارش به پايان رسيد. 
وي ادامه داد: پيام ماه مبارك رمضان، تأكيد بر همه خوبي‌ها و ارزش‌هاست. ماه مبارك رمضان بر پرهيز از انجام گناهان و اعمال زشت تأكيد و بر انجام كارهاي نيكو و تقويت تقوي اصرار دارد. 
خوش‌نظر با تأكيد بر اين نكته كه پيام رمضان، كنترل اعضا و جوارح است، گفت: پيام رمضان توبه به درگاره خدا و ساختن روح و جسم خود براي 11 ماه عبادت است. رمضان يادآوري ذكر خداست. 
اين پژوهشگر ديني با اشاره به اين كه پيام ماه رمضان، اصلاح رفتار و گفتار بر اساس آموزه‌هاي اسلامي است،‌ تصريح كرد: پيام رمضان تأكيد بر ضرورت اصلاح الگوي مصرف از طرف آحاد مردم است. رمضان بر اصلاح واقعي رفتارها و رفع ناهنجاري‌ها تأكيد مي‌كند. 
خوش‌نظر ادامه داد: ضرورت اصلاح رفتارهاي نادرست و نهادينه‌كردن اخلاق محمدي (ص) از ديگر پيام‌هاي ماه مبارك رمضان است. 
اين مبلغ دين با تأكيد بر اين نكته كه رمضان به نيازهاي معنوي انسان پاسخ مي‌دهد، گفت: رمضان به مسلمانان مي‌آموزد تا علاوه بر توجه و رفع نيازهاي معنوي خود، در رفع نيازهاي معنوي ساير مسلمانان نيز بكوشد. 
خوش‌نظر با بيان اين كه پيام رمضان وحدت، يكدلي و يكپارچگي مسلمانان است، گفت: رمضان بر وحدت مسمانان تأكيد مي‌كند و اين وحدت جز در سايه ولايت ايجاد نمي‌شود. 
وي ادامه داد: پيام رمضان تأكيد بر ولايت است و منظور از اين ولايت، ولايت خدا، رسول خدا و جانشينان اوست. پيام رمضان تأكيد بر ولايت ولي امر است. 
خوش‌نظر با اشاره به ولادت امام‌حسن (ع) و شهادت اميرالمؤمنين علي (ع) در ماه مبارك رمضان گفت: اين دو مناسبت ويژه به ما يادآوري مي‌كند كه تبعيت نكردن از ولايت، به ضعف و انحراف جامعه مسلمين مي‌انجامد. تمام موفقيت‌هاي اسلام مرهون تبعيت از ولايت و مصيبت‌هاي آن نيز به دليل عدم اطاعت از ولي امر است. 
خوش‌نظر در پايان با اشاره به پايان يك‌ماه نعمت، رحمت و مهرباني گفت: رمضان ماه خوشه‌چيني و ذخيره توشه آخرت است. رمضان مملو از صميميت و خلوص است و بايد دعا كنيم خدا در اين ماه گناهانمان را بخشيده باشد. 

 

آدرس اینترنتی