شب قدر، آزادی و پالایش روح را به همراه دارد
48 بازدید
موضوع: الهیات و معارف اسلامی
مصاحبه کننده : باشگاه خبرنگاران جوان
محل مصاحبه : نمایشگاه بین المللی قران
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Aug 31 2010 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

كارشناس كانون گفتمان قرآن گفت: شب قدر به عنوان شب نزول قرآن موجبات آزادي و پالايش روح انسان‌ها را فراهم مي‌كند.

حجت الاسلام و المسلمين محمد خوش‌نظر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:شب‌هاي قدر حس و حال خوبي را به مردم القا مي‌كند كه قابل وصف نيست و همچنين اين شب‌ها باعث آزادي و پالايش روح شده و سبب نزديكي قلب انسان به خدا مي‌شود.

اين كارشناس كانون گفتمان قرآن ادامه داد:شب قدر به عنوان شب سرنوشت حائز اهميت بوده و به همين سبب مردم در اين شب احيا گرفته و تا صبح بيدار مي مانند واين امر نشان دهندۀ اهميت آينده در ميان مردم است.

علاوه بر اين در اين شب انسانها به خداي خود نزديك شده و طلب آمرزش گناهان را مي كنند .

خوش نظر اظهارداشت:اين شب سرنوشت ساز مي‌تواند تأثيرات بسزايي در زندگي افراد جامعه داشته باشد و موجب تغيير در رفتار و آداب و رسوم و مسلك آنها شود و آنها را به سمت كمال و سعادت سوق دهد.

وي در باره شأن و منزلت اين شب گفت:شب قدر بهتر از هزار ماه در اين شب پر فضيلت كه تقريباً برابر با 83 سال و به اندازه عمر انسان است بايد به عبادت و راز و نياز با خداي خويش پرداخت.

كارشناس گفتمان قرآن افزود:چون شب قدر شب نزول قرآن از طرف خداوند بوده، حضرت علي (ع) به عنوان قرآن ناطق شناخته شده و پيامبر دراين رابطه فرمودند: علي با قرآن و قرآن با علي ا ست و اين دو و اهل بيت(ع) و قرآن تا روز قيامت از هم جدا نشدني هستند.

وي در مورد آداب  مربوط به شب‌هاي قدر خاطرنشان كرد:از آداب شب‌هاي قدر مي توان به احيا گرفتن، صد ركعت نماز، غسل شب قدر متقارن به غروب ، توبه و استغفار كردن از گناهان و لعن فرستادن به كساني كه حضرت علي (ع) را به قتل رساندن اشاره كرد./

 

آدرس اینترنتی