عفاف و حجاب جبهه جنگ قرن بیست و یک است
42 بازدید
موضوع: علوم تربیتی
مصاحبه کننده : باشگاه خبرنگاران جوان
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Oct 12 2009 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

پيرامون جريان عفاف و حجاب ،جبهه جنگي تمام عيار در تمامي زمينه هاي نوشتاري، ديداري، الکترونيکي و حتي در فضاي مجازي و اينترتني شکل گرفته است. 
      
 حجت الاسلام و المسلمين محمدخوش نظر ،کارشناس ارشد علوم قرآني به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: حجاب مقوله اي امنيتي است و براي نهادينه سازي اجتماعي آن بايستي نظامنامه واحدي براي ابلاغ به نهادهاي مذهبي و فرهنگي ترسيم شود و در ابعاد سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي تنظيم شده است.

وي افزود: جريان عفاف و حجاب جبهه جنگ قرن 21 است و دشمن پس از جنگ هشت ساله وارد منازعه فرهنگي شده و بايد در اين نبرد فرهنگي با آگاهي کامل پاي در ميدان بگذاريم و جامعه را نيز نسبت به زواياي اين جهبه آگاه سازيم.

اين کارشناس مذهبي اظهار داشت: يکي از ابزارهاي رسيدن به عفاف ، حياست و حيا در نتيجه ايمان و تعلق به دست مي آيد در واقع عفاف در سايه حيا، ايمان و عقل محقق مي شود و حيا و ايمان نيز ملزم عقل است و از بي حيا نبايد انتظار حفظ حجاب داشت.

خوش نظر ادامه داد: اگر بخواهيم عفاف در جامعه رواج پيدا کند بايد سطح آگاهي و تقل را بالا ببريم، عقل هم با حفظ کرامت انساني در خانواده رشد مي يابد يعني خانواده از دوران کودکي فرد را همراه به تعلق و خرد پرورش دهد.

وي تصريح کرد: علق، پايبندي به حق از روي تدبر و انديشه است و بايد از سنين کودکي فرد را با تدبير رشد دهيم، در واقع جريان عفاف و عفاف بايد از دورن خانواده ها مديريت شود و امر به معروف و نهي از منکر در ميان مردم رواج يابد و بي تفاوتي از سنت اجتماعي مردم رخت بربندد.

کارشناس کانون گفتمان قرآن و عترت اضافه کرد: يکي ديگر از راه هاي ترويج عفاف و حجاب ارائه برنامه هاي هدفمند فرهنگي و اجتماعي از طريق شبکه هاي رسانه اي و مجازي است در اين برنامه بايستي نقش رسانه ها را در آموزش، الگودهي و طرح روشهاي صحيح حفظ حجايب از نظر دور نداشت و در قالب هاي مختلفي مانند فيلم، مجموعه تلويزيوني، مستند، نماهنگ، سخنراني و همايش حجاب را مطرح کرد در سينما نسبت به جريان سازي حجاب کوتاهي شده و برخي به تخريب باورهاي ارزشي پيرامون حجاب اقدام و در نقش نيروي جنگي دشمن فرهنگي انجام وظيفه کرده اند.
 
لينک خبر:

http://www.art.yjc.ir/NewsDesc.aspx?newsid=

آدرس اینترنتی